• O F E R T A
  Informacja dla osób indywidualnie
  oraz przedszkoli i szkół
  zainteresowanych nauką ceramiki.


  zajęcia z dziećmi zajęcia z dziećmi zajęcia z dziećmi zajęcia z dziećmi


  Pracownia artystyczna Kuge Art prowadzi naukę ceramiki i sztuki dekoracyjnej metodą indywidualnego a także grupowego nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

  Nauka obejmuje:
  I Ceramikę artystyczną
  II Sztukę dekoracyjną

  I. Zakres ceramiki artystycznej obejmuje naukę podstawowych technik lepienia z gliny
  a. wygniatanie z kuli
  b. tworzenie kształtu z wężyków (metoda sznurowa)
  - kształty wężyków - elementem dekoracyjnym
  - struktura wężyków zagubiona przez wygładzenie
  c. z plastrów
  - tworzenie kształtów przestrzennych z plastrów
  - oklejanie plastrami kształtu wymyślonego lub już stworzonego
  d. z bryły - metoda rzeźbiarska

  W ramach poznawanych metod dzieci wykonują zabawki, bajkowe zwierzaki, figurki; małe instrumenty muzyczne (gwizdki na wodę); naczynia użytkowe: dzbanuszki, miseczki, kubeczki, szkatułki, świeczniki; ramki do fotografii rodzinnych; ozdoby (np. na choinkę), medale ceramiczne, biżuterię ceramiczną (wisiorki, medaliki, amulety...)

  II Sztuka dekoracyjna w ceramice
  - zdobienie przy użyciu różnorodności materiałów, tkanin, faktur przedmiotów, materiałów naturalnych i ekologicznych,
  - wykorzystanie materiałów charakterystycznych dla danej pory roku, np. kwiaty, jesienne liście, owoce drzew w zdobnictwie ceramiki,
  - wykorzystanie okazji szczególnych świąt do wykonania odpowiedniego przedmiotu dekoracyjnego i uzależnienie ozdób od charakteru święta,
  - zdobienie przy pomocy przygotowanych przez nas specjalnie dla dzieci form gipsowych do odciskania,
  - zdobienie przy użyciu farb i szkliw ceramicznych,
  - malowanie na płytkach ceramicznych i wykonanie ramek.

  - mozaika ceramiczna (dla dzieci starszych). Tworzenie obrazków z barwnych kawałków ceramiki w połączeniu z materiałami znalezionymi lub przyniesionymi przez zainteresowane dzieci: muszelki, kamyki, patyczki. Mozaika może być również ramką do obrazka ceramicznego namalowanego przez dziecko lub fotografii.

  Przedmioty wykonane przez dzieci podczas zajęć doskonale pełnią rolę użytkową i dekoracyjną w domu lub placówce szkolnej jak również świetnie spełniają rolę prezentów z okazji różnego rodzaju świąt rodzinnych. Dziecięce dzieła można także prezentować na przygotowanych w placówce wystawach dających okazję do zaprezentowania talentów dzieci.

  Zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na piękno i estetykę a przede wszystkim stanowić wspaniałą i mądrą zabawę, w czasie której dziecko dowie się o sobie, że potrafi więcej niż mu się samemu wydaje. Założeniem naszym jest pobudzanie i odkrywanie indywidualnych pokładów twórczości tkwiącej w każdym dziecku. Doskonały rozwój zdolności manualnych i pomysłowości, który zaowocuje w lepszym pokonywaniu trudności w życiu. Zajęcia uczą odpowiedniego przekazywania wrażeń zmysłowych, kreatywności, organizacji, planowania a także odpowiedzialności za wykonaną rzecz. Prace wykonywane są przez dzieci indywidualnie a także grupowo. Dzięki temu pobudzają również radość ze współpracy dzieci w grupie.

  Sposób przeprowadzenia zajęć w pracowni:
  - jednorazowo
  - cyklicznie
  - indywidualnie
  - grupowo

  W pracowni istnieje możliwość przyjęcia grup 15 osobowych.

  Uczestnictwo w zajęciach grupowych lub indywidualna nauka prowadzona w pracowni ceramiki Kuge Art są odpłatne. W cenę wliczone są wszelkie materiały, tak aby osoby korzystające z pracowni nie ponosiły żadnych innych dodatkowych kosztów. Cena obejmuje także korzystanie z narzędzi i przyborów znajdujących się w pracowni, podstawowych szkliw i angob udostępnianych przez instruktora oraz dwukrotny (biskwitowy a potem ostry) wypał prac wykonanych na zajęciach. Prace wykonane na zajęciach są własnością ich autorów i są im oddawane. Dodatkowo na miejscu istnieje możliwość zakupu wszelkich materiałów z zakresu ceramiki a także odpłatnego wypału prac wykonanych poza zajęciami.

  Kontakt: tel. 0 510 160 536

  zajęcia z dziećmi zajęcia z dziećmi zajęcia z dziećmi zajęcia z dziećmi


  zajęcia z dziećmi zajęcia z dziećmi zajęcia z dziećmi zajęcia z dziećmi


  kontakt e-mail: kugeart@gmail.com